Okolí

Pohodová a domácká Vysočina je doslova rájem pro rodiny s dětmi od těch nejmenších, přes výrostky až po téměř dospěláky. Vydejte se do pohádky, za zvířátky, dobrodružstvím i poznáním.

Za chalupou cca 300m je krásný rybník Kachlička s příjemným občerstvením.

Zřícenina hradu Orlík

Z chalupy po vedlejší cestě do Leštiny, za Leštinou po 2 km narazíte na modrou turistickou značku. Odbočíte po ní doleva. Po příjemném lesním stoupání dorazíte ke zřícenině hradu Orlík. Na zpět busem z obce Rozkoš. Sejdete z hlavní přístupové cesty dolů do obce.

Hrad Lipnice

Opět z chalupy po vedlejší cestě směr Leština, ovšem po cca 200 m odbočíte z asfaltky doprava resp. půjdete pořád rovně do lesa, poté vpravo. Dojdete k oboře a zde narazíte na žlutou turistickou značku. Po ní dojdete až k hradu. Zde restaurace Haškova restaurace U České koruny, Haškův dům a hrad. Po modré turistické značce (cyklo značce 4155) zpět.

Národní památník odposlechu v Lipnici

ucho, oči a ústa vytesané v žulových skalách nad zatopenými lomy propojeny turistickou značkou.

ZIMA

V zimě stovky kilometrů upravených běžeckých tras poskytujících nádherný výhled do kraje, dechberoucí stoupání, adrenalinové sjezdy a romantika.

V zimním období si zalyžujete ve skiareálu Šacberk (20 min autem). Severně orientovaná sjezdovka nabízí skvělé podmínky jak pro lyžaře začátečníky, tak i pro pokročilé, večerní lyžování, dětský vlek, lyžařskou školu a občerstvení. Další možností je Ski Křemešník nebo Ski Kadlečák.

V okolí chalupy najdete bezmála 70 kilometrů běžeckých tras rozdělených do čtyř okruhů.