Ubytování

Celá usedlost s kapacitou 10 hostů (3 ložnice) se skládá ze dvou stavení, chalupy a přestavěná stodoly.

Čeká na Vás útulná chaloupka s prostornou světnicí se 4 lůžky (2 samostatné a 1 dvoulůžko), vejminek s 2 lůžky (dvojlůžko) a plně vybavená kuchyň s kachlovými kamny, koupelna se saunou, sprchovým koutem, vanou a 2 samostatné toalety.

Dole v chalupě je vám k dispozici vinný sklípek s pozdními sběry.


Od chalupy 10metrů přes dvorek vzdálené stodole se nachází další 4 lůžka, stylový bar s posezením (8 barových židliček) a další plně vybavenou kuchyní, troubou a myčkou.

Večer si můžete zatopit a krásně se prohřát ve finském koupacím sudu nebo uvnitř v sauně.

Horký koupací sud je bude zážitkem i pro vaše děti a stane se příjemnou vzpomínkou na pobyt u nás.


Chalupa je jako stvořená pro děti! Uvnitř chaloupky ratolesti zabaví dětský koutek se spoustou hraček, knížek a společenských her, venku zase dětské hřiště. Větší děti si užijí ping-pong, fotbálek, badminton, lukostřelba nebo šipky. K dispozici máte i 2 trekingová kola.

Děti u nás mají o zábavu postaráno od rána do večera. Možná, že se jim tu bude líbit natolik, že je budete muset přemlouvat domů.

Venku i uvnitř chaloupky na děti čeká spousta her, hraček, knížek a spoustu jiných radostí.


Okolí

Pohodová a domácká Vysočina je doslova rájem pro rodiny s dětmi od těch nejmenších, přes výrostky až po téměř dospěláky. Vydejte se do pohádky, za zvířátky, dobrodružstvím i poznáním.

Navštivte kopcovitý kraj plný kapliček, kostelíků a studánek. Okolí má výrazně podhorský ráz a s nedalekým vrcholem Orlík je s 678 metry nad mořem, který je od chalupy vzdálen pěknou procházkou cca 3 km. V létě se zde pokocháte výhledem na stejnojmennou zříceninu Orlík i hrad Lipnici. Na Humpolecku pramení Želivka, která prostřednictvím vodní nádrže Švihov zásobuje pitnou vodou značnou část Prahy.

Za chalupou cca 300m je krásný rybník Kachlička s příjemným občerstvením.

V zimním období si zalyžujete ve skiareálu Šacberk (20 min autem). Severně orientovaná sjezdovka nabízí skvělé podmínky jak pro lyžaře začátečníky, tak i pro pokročilé, večerní lyžování, dětský vlek, lyžařskou školu a občerstvení. Další možností je Ski Křemešník nebo Ski Kadlečák . V okolí je nespočet běžeckých tratí.